Spotkanie informacyjne dla pracowników WFiS poświęcone korzystaniu z Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN)

30 Paź, 2014; Aktualności Ogłoszenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone korzystaniu z Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN).

PBN gromadzi informacje o dorobku polskich naukowców i polskich jednostek naukowych. Instytucjom naukowym umożliwia prowadzenie bibliografii jednostki i deponowanie pełnych tekstów naukowych. Większość funkcji PBN dostępna jest również dla użytkowników indywidualnych (przede wszystkim pracowników polskich jednostek naukowych), co czyni z PBN nie tylko bazę informacji o publikacjach polskich naukowców, ale również narzędzie do zarządzania autorską bibliografią naukową.

Polska Bibliografia Naukowa umożliwia między innymi:

  1. Prowadzenie indywidualnego profilu publicznego, pełniącego rolę wizytówki autora, w którym zamieścić można dane kontaktowe, informacje o zainteresowaniach naukowych, zaangażowaniu w projekty badawcze, itp.
  2. Dodawanie nowych publikacji oraz edytowanie i uzupełnianie istniejących już rekordów bibliograficznych.
  3. Deponowanie pełnych tekstów publikacji naukowych na różnych licencjach.

Link do indywidualnej bibliografii naukowej w PBN można umieścić w innych miejscach, np. na swojej stronie domowej. Pracownicy UW mogą logować się do PBN, korzystając z danych logowania do systemu USOS: https://pbn.nauka.gov.pl/login

Dane zgromadzone w PBN mają w przyszłości stanowić podstawę dla ewaluacji jednostek i innych form raportowania dorobku instytucji. Dlatego zachęcamy Państwa do aktywowania swojego profilu w PBN i uzupełniania na bieżąco swojej bibliografii.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną podstawowe funkcje PBN, umożliwiające pracownikom utworzenie swojego profilu i zarządzanie autorską bibliografią. Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach:

  • I spotkanie: 4 listopada, godz. 15:00, Krakowskie Przedmieście 3, sala im. K.Ajdukiewicza
  • II spotkanie: 18 listopada, godz. 15:00, Pałac Kazimierzowski, sala im. J.Brudzińskiego

Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla pracowników WFiS.

Serdecznie zapraszam!
dr Joanna Golińska-Pilarek
z-ca Dyrektora IF UW ds. badań i współpracy