IV Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne, 23-24.04.2016

21 Mar, 2016; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

W dniach 23-24 kwietnia 2016 roku w Warszawie odbędzie się IV Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne. Tematem przewodnim konferencji są RELACJE – hasło szerokie, interpretowane m.in. jako intersubiektywność (ja w relacji do innych), relacja indywidualna (ja w stosunku do siebie), wzajemny związek umysłu i ciała, ale także jako związki z instytucjami, wartościami, historią, kulturą i sztuką, a w końcu z życiem. O tych i innych aspektach relacji w kontekście zdrowia psychicznego dyskutować będą filozofowie, psychiatrzy i psychologowie.

Konferencję organizuje Instytut Filozofii UW we współpracy z warszawskim Instytutem Psychiatrii i Neurologii, Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UW oraz Instytutem Filozofii UMCS.

Dotąd odbyły się trzy konferencje: w Warszawie I OSF-P pt. „Psychiatria i filozofia w poszukiwaniu wspólnego języka”, II OSF-P pt. „Norma / Patologia” oraz, w Lublinie, III OSF-P pt. „Diagnozy współczesności”. Na stronie czasopisma ETYKA możliwe jest odsłuchanie nagrań organizowanych w ramach OSF-P wydarzeń http://etyka.uw.edu.pl/otwarte-seminaria-filozoficzno-psychiatryczne/

Program konferencji zostanie opublikowany na stronie http://ivosfp.wix.com/ivosfp na początku kwietnia. Ta data dyktowana jest wielkością realizowanego przez nas projektu. Nasze zaproszenie na IV OSF-P przyjęło tak wiele osób, że potrzebujemy jeszcze czasu na ułożenie programu tak, by wszyscy goście zdążyli przedstawić swoje wypowiedzi, a także, by zachować odpowiednią ilość czasu na dyskusje z udziałem publiczności, które uważamy za tak samo ważne. Natomiast już teraz zapowiadamy, że zarówno w sobotę oraz w niedzielę konferencja będzie rozpoczynać się ok. godziny 9.15 rano i kończyć ok 20.00 wieczorem.

Zapraszamy także do dołączenia do strony wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/events/210105206012304/ oraz strony ogólnej OSF-P, na której podajemy informacje także o innych wydarzeniach, które organizujemy, bądź które popieramy https://www.facebook.com/otwarteseminariafilozoficznopsychiatryczne/?ref=ts&fref=ts

W tygodniu następującym po konferencyjnym weekendzie, jako imprezy towarzyszące, organizujemy cykl popołudniowych warsztatów. Listę warsztatów podamy niebawem na naszych stronach internetowych. W sprawie zapisów na warsztaty prosimy o kontakt na adres emailowy warsztatyosfp@gmail.com. W pozostałych sprawach prosimy pisać na filozofiaipsychiatria@gmail.com.

Udział w konferencji oraz w warsztatach jest darmowy.

W imieniu wszystkich organizatorów, współorganizatorów, patronów i partnerów, na IV Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne Zaprasza Komitet Organizacyjny IV OSF-P w składzie: Agnieszka Brejwo, Jan Molina, Jakub Tercz.