Spotkanie dyskusyjne „Zrozumieć biednego” w ramach: „Rodzinna pamięć mniejszości”; Pracownia Filozoficznych Podstaw Komunikacji w IF UW

26 Wrz, 2016; Aktualności Ogłoszenia Wykłady gościnne

Czasem po prostu już nie mogę. Czego nie mogę znieść? Jak się zaczyna walić. Upomnienie za światło, upomnienie za gaz, upomnienie za to. W tym momencie ja przeczekuję… Ale po prostu jest to nie do zniesienia… Tego się psychicznie po prostu nie da wytrzymać. (bezrobotna, 47 lat)

W ramach Akcji Empatia, a dokładniej Akcji Współpraca Oparta na Empatii, zainicjowanej przez Grupę TROP, zapraszamy na spotkanie dyskusyjne „Zrozumieć biednego”. Odbędzie się ono w ramach konwersatorium „Rodzinna pamięć mniejszości” afiliowanego przy Pracowni Filozoficznych Podstaw Komunikacji w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Treścią spotkanie będzie zastanowienie się po pierwsze, nad miejscem biedy w publicznej debacie. Po drugie zaś, i to ważniejsze, zastanowieniem się nad tym, jak możliwa jest rozmowa ludzi, mających doświadczenie biedy i wielkiej biedy, z tymi, którzy o czymś takim ewentualnie jedynie czytali. Podstawą do dyskusji będą prace grupy socjologów skupionych wokół Elżbiety Tarkowskiej („Zrozumieć biednego. O dawnej i obecnej biedzie w Polsce”).

https://www.facebook.com/Wspolpraca.oparta.na.empatii/?fref=ts

Miejsce spotkania: Instytut Filozofii UW, ul. Krakowskie Przedmieście 3, sala 108, p. I.

Czas spotkania: 27 IX 2016, godz. 17:30-19:00.

Serdecznie zapraszamy!