Wernisaż wystawy „Henryk Sienkiewicz: uniwersyteckie lata i fenomen Quo vadis”, 20.12.2016, g.15:00, dawny BUW

19 Gru, 2016; Aktualności Ogłoszenia

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Henryk Sienkiewicz: uniwersyteckie lata i fenomen Quo vadis”, który odbędzie się we wtorek, 20 grudnia 2016 roku, o godz. 15.00 w hallu Starego BUW-u (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wystawa została zrealizowana przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Narodowe w Kielcach przy współudziale Głównej Biblioteki Lekarskiej i Muzeum Kinematografii w Łodzi, a patronują jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na ekspozycji przedstawiono dzieje życia noblisty, w tym okres jego edukacji – w murach Uniwersytetu Warszawskiego Sienkiewicz przebywał w latach 1858–1871, najpierw jako uczeń gimnazjum, a potem jako student. Na tle opisu twórczości pisarza przywołano ikonografię, fakty i anegdoty związane z powieścią Quo vadis – której 120. rocznica pierwszego wydania książkowego przypada właśnie w tym roku – oraz z jej przekładami i adaptacjami filmowymi.

Będzie nam miło gościć Państwa na otwarciu ekspozycji symbolicznie podsumowującej Rok Henryka Sienkiewicza – genialnego pisarza, patrioty, społecznika, laureata Nagrody Nobla, wreszcie absolwenta Szkoły Głównej mieszczącej się w murach dzisiejszego Uniwersytetu Warszawskiego.

__________________________________
Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego
Pałac Tyszkiewiczów-Potockich
Krakowskie Przedmieście 32, 00-927 Warszawa
www.muzeum.uw.edu.plfacebook.pl/MuzeumUW
tel. (022) 55 20 107