Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie zaprasza do udziału w „Letniej Szkole Wyszehradzkiej”

24 Mar, 2017; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl szkoleń, realizowanych corocznie od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie, adresowanych do studentów, doktorantów, młodych nauczycieli i dziennikarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, który daje niepowtarzalną szansę współpracy z wybitnymi ekspertami i intelektualistami podczas warsztatów, wykładów i debat, dotyczących polityki, gospodarki i kultury krajów V4.
Tegoroczna – 16. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej odbędzie się w terminie 2-15 lipca 2017 roku, motywem przewodnim będą hasła „kreacja”, „innowacja” i „synergia”, a nabór do projektu trwa do 31 marca 2017 roku.
W dotychczasowych edycjach Letniej Szkoły Wyszehradzkiej wzięło udział ponad 650 osób, a projekt został wyróżniony Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką ustanowioną przez ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Dlaczego warto?
Chcemy zachęcić młodych ludzi do poszerzania wiedzy na temat polityki, gospodarki, kultury krajów Y4. Projekt daje szansę zdobycia doświadczenia z zakresu zarządzania projektami kulturalnymi, pracy w startupach oraz profesjonalizacji działalności akademickiej.
Niepowtarzalna szansa współpracy z wybitnym i ekspertami i intelektualistami.
Wykłady, warsztaty i debaty prowadzą wybitni eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy i działalności publicznej. Obok ekspertów i intelektualistów gościmy Ambasadorów, Ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej, środowiska akademickiego, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawicieli administracji, samorządu i organizacji pozarządowych.

Do kogo jest adresowany projekt?
Adresatami projektu są studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele i dziennikarze z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej, a osoby chcące wziąć udział w tegorocznych spotkaniach  mogą składać swoje aplikacje on-line na stronie www.visegradsummerschool.org
Koordynacja projektu: Anna Kowalska ania@willa.org.pl
Rekrutacja: summerschool@villa.org.pl