Zaproszenie na I spotkanie z cyklu poświęconego Humanistyce cyfrowej na UW

22 Jan, 2015; News Announcements

Szanowni Państwo,

Biuro DARIAH-PL z przyjemnością zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu przedstawiającego prowadzone projekty z zakresu humanistyki cyfrowej oraz wykorzystywanej w tym celu infrastruktury na Uniwersytecie Warszawskim.

Spotkanie rozpocznie dr Agnieszka Szarkowska, która opowie o projektach prowadzonych w „Laboratorium przekładu audiowizualnego” – AVT lab.

Następnie zaprezentowane zostanie Laboratorium Badań Medioznawczych UW – innowacyjna, zaawansowana technologicznie pracownia naukowo-badawcza działająca w strukturze Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, realizująca badania na styku nauk społecznych, humanistycznych i technicznych.

Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w budynku przy ul. Bednarskiej 2/4 (wejście od ul. Dobrej) w sali nr4.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy są zainteresowani zagadnieniami z zakresu szeroko rozumianej humanistyki cyfrowej.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres dhlab@uw.edu.pl, najpóźniej do 26 stycznia 2015 roku.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator spotkania: Biuro Konsorcjum DARIAH-PL, Uniwersytet Warszawski, Nowy Świat 4/16, 00-497 Warszawa, tel. 22 55 31 308