Instrukcja dla kandydatów

Jak się nie zgubić na ścieżce specjalizacji nauczycielskiej?

  1. Osoby, które planują rozpocząć specjalizację, proszone są o zgłoszenie się do Pełnomocniczki ds. specjalizacji nauczycielskiej, dr Agaty Łukomskiej – mailowo, pod adresem agata.lukomska@uw.edu.pl, lub na dyżurze (pon. 13.00 – 14.30, pokój nr 8, stały link: https://meet.google.com/fie-pvxf-kbh 
  1. …a także o zapoznanie się z warunkami wstępnymi, programem specjalizacji i pozostałymi informacjami zamieszczonymi na stronie Wydziału Filozofii pod zakładką „Specjalizacja nauczycielska”, https://filozofia.uw.edu.pl/informacje-ogolne/specjalizacja-nauczycielska/ 
  1. Zapisy na część zajęć specjalizacji (z kodem 3800-) odbywają się przez USOS-web, w terminach takich samych, jak rejestracja na inne zajęcia z Wydziału Filozofii. Zapisy na pozostałe zajęcia odbywają się na stronie rejestracji żetonowej (zgodnie z ustalonym harmonogramem).
  1. Aby zapisać się na zajęcia w rejestracji żetonowej, należy posiadać żetony typu PED. Aby je otrzymać, należy zgłosić się (mailowo) do Pełnomocnika ds. USOS na Wydziale Filozofii, p. Alicji Chybińskiej (a.chybinska@uw.edu.pl).
  1. Przed każdym nowym okresem rejestracji na stronie specjalizacji pojawia się informacja o zajęciach zaplanowanych na dany semestr; to zajęcia, na które nasi studenci i studentki mają pierwszeństwo zapisu. W niektórych przypadkach (np. ćwiczenia z psychologii lub pedagogiki, emisja głosu) istnieją zajęcia ekwiwalentne, w innych terminach – można się na nie zapisać, o ile znajdzie się miejsce.
  1. Pierwsze zajęcia, na które trzeba się zapisać przez USOS-web (i powtarzać zapis co roku, tak długo, jak realizujemy ścieżkę specjalizacji), noszą nazwę „Specjalizacja pedagogiczna” (3800-PED-OG). Zajęć tych nie trzeba rozliczać, zapisy służą do celów porządkowych.
  1. Osoby, które w danym semestrze chcą realizować praktyki psychologiczno-pedagogiczne lub którąś z części praktyk szkolnych, proszone są o wcześniejszy (o co najmniej trzy tygodnie) kontakt z Pełnomocniczką ds. specjalizacji, w celu znalezienia odpowiedniej placówki i przygotowania dokumentacji. Realizację praktyk należy na bieżąco dokumentować w Elektronicznym Dzienniku Praktyk (link dostępny na stronie specjalizacji). Po zakończeniu każdego etapu praktyk należy uzyskać od szkolnego opiekuna opisową ocenę – skan podpisanego dokumentu należy przesłać Pełnomocniczce, będzie on podstawą zaliczenia zajęć. Po zakończeniu wszystkich praktyk należy wydrukować Dziennik Praktyk, uzyskać podpisy wszystkich opiekunów i złożyć dziennik w sekretariacie właściwym dla swojego kierunku studiów.
  1. Dokumentem poświadczającym uzyskanie uprawnień pedagogicznych jest wpis w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów II stopnia. Dlatego wszystkie zajęcia składające się na pogram specjalizacji muszą zostać zrealizowane przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego na studiach II stopnia.

Pełnomocniczka ds. specjalizacji nauczycielskiej prosi o zgłaszanie wszelkich wątpliwości, a także zachęca do pozostawania w stałym kontakcie, by praca nad uzyskaniem uprawnień do nauczania filozofii i etyki przebiegała bez żadnych zakłóceń. Powodzenia!

Przejdź do treści