V Studencko-Doktoranckie Warsztaty z Nauk o Poznaniu i Komunikacji “Kognikacja 2021”

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Kognitywistyki komunikacji Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zaprasza na V Studencko-Doktoranckie Warsztaty z Nauk o Poznaniu i Komunikacji “Kognikacja 2021. W tym roku wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej na platformie MS Teams.

Kognikacja to wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych kognitywistyką oraz naukami stanowiącymi jej interdyscyplinarny fundament: filozofią, psychologią, językoznawstwem, neuronauką, antropologią i sztuczną inteligencją.

Szczegóły na temat konferencji znajdują się na stronie wydarzenia: http://kognitywistyka.usz.edu.pl/kognikacja/2021/ oraz grupie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/850190035526658/?active_tab=discussion

W tym roku naszymi gośćmi specjalnymi będą Ojcowie Założyciele Kognitywistyki w Polsce, czyli profesor Włodzisław Duch, który jest kognitywistą specjalizującym się w informatyce stosowanej, neuroinformatyce, sztucznej inteligencji, a także profesor Andrzej Klawiter, który zajmuje się filozofią umysłu oraz fizyką współczesną. Swoją obecnością zaszczyci nas także Laureat Polskiej Nagrody Nobla profesor Andrzej Wiśniewski, który otrzymał nagrodę od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za opracowanie koncepcji inferencyjnej logiki pytań oraz profesor Piotr Bołtuć, który specjalizuje się w świadomości, filozofii umysłu (szczególnie świadomości maszyn) i również w filozofii moralnej i politycznej – w tym zagadnieniach związanych z wspólnotą a wolnością oraz w etyce biznesu.

Prace można nadsyłać do trzech paneli tematycznych: Instytutu 3 P – Percepcja, Psychologia, Poznanie, Instytutu Logiki i Języka oraz Instytutu Technologii i Sztucznej Inteligencji.

W tegorocznej edycji przewidzieliśmy ciekawe konkursy – Konkurs na najlepszy refereat naukowy, w którym do wygrania są karty umpominkowe do salonu Empik o wartości 1000, 500 oraz 300zł oraz Konkurs na najlepszy mem konferencyjny, w którym do wygrania również są karty upominkowe do salonu Empik, choć na nieco mniejsze kwoty.

Dodatkowo, prace zgłoszone do sekcji Instytut Technologii i Sztucznej Inteligencji wezmą udział w konkursie organizowanym przez prof. P. Bołtucia z University of Illinois Springfield. Twórca najlepszego referatu może zostać zaproszony do udziału w międzynarodowej konferencji Philosophy and Computing (należy wyszukać po nazwie konferencji). Zwycięzca będzie mógł wystąpić na niej z referatem on-line lub z nadesłanym wcześniej nagranym materiale w języku angielskim.

Termin nadsyłania abstraktów i nagrań wystąpień to piątek 30.04.2021. Jednak uwaga – jeśli planujecie zgłosić prace, które dotyczą wyników prowadzonych przez Was badań, a potrzebujecie więcej czasu na dopracowanie wyników, zaznaczcie odpowiednią opcję w formularzu. Będziemy czekać na Wasze nagrania do wtorku 11.05.2021.

Prace biorące udział w konkursie filozofii i sztucznej inteligencji mogą być nadsyłane również do wtorku 11.05.2021 (w języku polskim lub angielskim, do wyboru).

Do zobaczenia na Warsztatach!

Koło Naukowe Kognikacja

Przejdź do treści