Zapraszamy do zgłaszania odczytów na seminarium Znak-Język-Rzeczywistość w roku akademickim 2021/2022!
Jesteśmy zainteresowani odczytami, które podejmują szeroko rozumianą problematykę ogólnej teorii znaków, w skład której wchodzą m.in. wybrane badania z zakresu filozofii (filozofia języka, filozofia umysłu, logika filozoficzna, semantyka, pragmatyka, metodologia nauk, historia idei semiotycznych), lingwistyki (syntaktyka, semantyka, pragmatyka), psychologii (psycholingwistyka, psychologia poznawcza), kognitywistyki, teorii prawa, logiki formalnej, nauk społecznych oraz informatyki.
Zgłoszenia prosimy uprzejmie przesyłać na jeden z poniższych adresów:
AFILIACJĘ (wraz ze stopniem/tytułem naukowym)
PROPONOWANY TERMIN (z dokładnością do miesiąca)
Seminaria odbywają się w wybrane piątki o godzinie 16.45. Sugerowany czas wystąpienia to 45-75 minut, seminarium trwa do zakończenia dyskusji (choć nie dłużej niż do godziny 20.00).
Autorzy przyjętych odczytów są proszeni o przesłanie streszczenia lub pełnego tekstu wystąpienia na około tydzień przed odczytem (materiał ten jest udostępniany na stronie seminarium).
Autorom zakwalifikowanych wystąpień staramy się zapewniać nocleg oraz zwracać koszty podróży (możliwości te są uzależnione od tego, czy otrzymamy dofinansowanie seminarium). Możliwe są także spotkania online za pośrednictwem Google Meet, w takich wypadkach zachęcamy do zgłaszania odczytów w języku angielskim.