Księgozbiór i godziny otwarcia

Podejmując studia na naszym Wydziale, uzyskują Państwo tym samym możliwość korzystania z najzasobniejszego w kraju zbioru literatury filozoficznej i socjologicznej.

Biblioteka Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego udostępnia bowiem – oprócz własnych zbiorów także książki i czasopisma połączonych bibliotek: Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Po bardziej szczegółowe i najświeższe informacje zapraszamy na stronę internetową Biblioteki.

Ze zbiorów bibliotecznych można korzystać na miejscu – w czytelni głównej (I piętro) oraz w czytelni czasopism (na parterze). Z czytelni mogą korzystać wszyscy zainteresowani literaturą z dziedziny filozofii i socjologii. Można też książki wypożyczać do domu; z wypożyczalni jednak mogą korzystać tylko studenci, doktoranci i pracownicy naukowi Wydziału Filozofii i Socjologii, studenci MISH oraz doktoranci i pracownicy IFiS PAN.

UWAGA: Przy wypełnianiu rewersów należy szczególną uwagę zwrócić na sygnaturę książki, składającą się z dwóch części: literowe oznaczenie księgozbioru (U, P, T, W albo WFS, PAN, PTF) oraz część cyfrową (liczby powtarzają się!) – trzeba koniecznie wypisywać oba elementy.

Większość lektur znajduje się w księgozbiorze podręcznym czytelni – zatem na te pozycje nie trzeba wypełniać rewersu. Katalog księgozbioru podręcznego znajdą Państwo w czytelni.

 • Czytelnicy uprawnieni do korzystania z czytelni mogą jednorazowo wypożyczyć 5 książek na okres 1 miesiąca.
 • Niektóre, szczególnie poszukiwane książki są wypożyczane na krótszy czas – termin zwrotu ustala bibliotekarz.
 • Studenci innych wydziałów nie mogą wypożyczać książek do domu.

Biblioteka mieści się w budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 3.

GODZINY OTWARCIA

 • Czytelnia ogólna:
  poniedziałek - piątek: 09.00 - 20.00
  sobota: 10.00 - 18.00
 • Czytelnia czasopism:
  poniedziałek - piątek: 09.00 - 19.00
  sobota: nieczynna
 • Wypożyczalnia:
  poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
  sobota: 12.00 - 15.00
 • Uwaga: Czasopisma dostępne są wyłącznie w czytelni. W niedzielę Biblioteka jest nieczynna.

  Skip to content