Uwaga! Aktualizacja terminów! Wieczory Filozoficzno-Psychiatryczne w Instytucie Filozofii UW (12, 16, 22 października 2015, godz. 17:00-19:00)

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Wieczorach Filozoficzno-Psychiatrycznych odbywających się ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Instytucie Filozofii UW w dniach 12, 16, 22 października 2015 roku, w godzinach 17:00-19:00. Spotkania zaplanowano w formie wykładów połączonych z dyskusjami.

  • Poniedziałek 12.X, sala 4 – Jakub Tercz: „Sztuka, refleksja, szaleństwo, Louis A. Sass”
  • Piątek 16.X, sala 209 – Brygida Pytkowska-Kapulkin: „Psychiatria jest patologią wolności – analiza myśli Henry Eya”
  • Czwartek 22.X, sala 108 – dr Przemysław Bursztyka: „Psychiatria fenomenologiczna – inspiracje i założenia teoretyczne”

10 października w ponad 100 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku tematem przewodnim jest godność osób chorujących psychicznie. Zwyczajowo następujący po nim tydzień nazywa się Tygodniem Zdrowia Psychicznego. W tym czasie w Warszawie odbędą się liczne wydarzenia edukacyjne, artystyczne, integracyjne, promujące higienę psychiczną oraz wiedzę na temat chorób psychicznych, w których udział wezmą użytkownicy psychiatrii, naukowcy, lekarze, artyści, politycy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://www.facebook.com/warszawskieforum?pnref=story