PRACOWNIA KRYTYCZNA: trzecia edycja konkursu „Krytyk z uczelni”

14 Sty, 2019; Aktualności Ogłoszenia

Biuro Literackie po raz trzeci zaprasza studentów do udziału w projekcie „Krytyk z uczelni”. Głównym zadaniem będzie napisanie eseju o jednym z trzydziestu tomików nominowanych do tytułu „Poetyckiej książki roku”. Do napisania esejów zostaną zaproszeni studenci wybrani spośród tych, którzy do 28 lutego 2019 roku, korzystając z formularza (link poniżej), prześlą jedną własną recenzję dowolnie wybranej książki poetyckiej.

Wszystkie zakwalifikowane do finału teksty zostaną opublikowane w bibliotece. Autorzy szkiców otrzymają wynagrodzenie, a laureat lub laureaci konkursu zostaną wyróżnieni dodatkowymi nagrodami. Wszyscy też zaproszeni zostaną do udziału w Pracowni krytycznej Stacji Literatura 24 w dniach 12–15 września 2019 a laureaci projektu otrzymają symboliczny tytuł najlepszych krytyków literackich wśród polskich studentów.

Warsztaty potrwają cztery dni (łącznie 7 godzin). Zajęcia i indywidualne konsultacje poprowadzą: Karolina Felberg-Sendecka, Anna Kałuża, Joanna Orska i Jakub Skurtys. Mowa będzie między innymi o tym, jak i co czytać, żeby pisać dobre teksty. Uczestnicy zastanowią się, czy krytycy są dzisiaj potrzebni samym czytelnikom i poetom. Wraz z prowadzącymi porozmawiają też o tym, jak stworzyć własny, rozpoznawalny styl pisania oraz jakie są perspektywy zawodowe dla współczesnych krytyków. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

Więcej informacji: https://bit.ly/2Rld178
Formularz zgłoszeniowy: http://www.biuroliterackie.pl/formularz/