13.02 Pokaz filmu „Kafarnaum”

11 Lut, 2019; Aktualności Ogłoszenia

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 13 lutego (środa) o godz. 19:00 do warszawskiego Kino Muranów na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo film „Kafarnaum” Nadine Labaki.
Na rozmowę po filmie zaprasza dr Adam Andrzejewski — filozof i teoretyk sztuki, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Autor prac z zakresu estetyki analitycznej i filozofii sztuki opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Laureat Nagrody Naukowej POLITYKI (2016) oraz stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (2018). Członek Zarządu European Society for Aesthetics.

Bilety w cenie 23 zł.

Patronem Spotkań Filozoficznych jest magazyn Filozofuj

Nominowany do Oscara i uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, „Kafarnaum” sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

ZWIASTUN FILMU;
https://www.youtube.com/watch?v=ULUo0048xZE