Koncert Urodzinowy UW

19 listopada przypada 204. rocznica urodzin UW. Z tej okazji 22 listopada o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas transmisji online wystąpią Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – gitarzyści jazzowi, którzy zaprezentują utwory z płyty „Celuloid”.

 

W tym roku przypada 204. rocznica założenia Uniwersytetu Warszawskiego. Uczelnia powstała na mocy edyktu cara Aleksandra I podpisanego 19 listopada 1816 roku. Dla uczczenia uniwersyteckiego jubileuszu co roku tradycyjnie organizowany jest Koncert Urodzinowy UW.

Wydarzenie odbędzie się 22 listopada o godz. 18.00, po raz pierwszy całkowicie w formule online.

Transmisja koncertu dostępna będzie na profilu UW na You Tube.

Wykonawcami Koncertu Urodzinowego UW będą Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, duet gitarzystów jazzowych, który zaprezentuje utwory pochodzące z płyty „Celuloid”, będącej hołdem dla najpiękniejszych melodii polskiej muzyki filmowej. Płyta ta była nominowana do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.

Marek Napiórkowski – gitarzysta i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników „Jazz Forum”, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 roku uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Realizuje się też jako kompozytor muzyki teatralnej. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Artur Lesicki – gitarzysta i kompozytor. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi artystami jazzowymi. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej. Uczestniczył w wielu programach telewizyjnych. Występował jako członek orkiestry i solista na największych polskich festiwalach muzycznych.

Skip to content