Zmarł Profesor Krzysztof Michalski
Z głębokim żalem żegnamy
Profesora
Krzysztofa Michalskiego
Wybitnego filozofa i nauczyciela, wieloletniego pracownika Wydziału Filozofii i Socjologii UW, Rektora Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu, wykładowcy na wielu zagranicznych uczelniach, współorganizatora spotkań Jana Pawła II z uczonymi i intelektualistami z całego świata, które zasłynęły jako dyskusje w Castel Gandolfo.
Bez Jego prac – książek i wykładów – polska humanistyka byłaby uboższa o prawdziwego znawcę filozofii współczesnej, szczególnie niemieckiej, której interpretacyjne i terminologiczne kanony przez lata ustalał i propagował.
Bez Jego poświęcenia, wysiłku zdobywania stypendiów, całe pokolenia polskich adeptów nauki i tłumaczy, ominęłaby niepowtarzalna szansa dialogu z najważniejszymi uczonymi z całego świata.
Swoim życiem pokazał, że są ludzie niezastąpieni.
Dziekan, pracownicy i studenci Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego