Prawa człowieka – perspektywa interdyscyplinarna

Ogólnopolska Konferencja Studencko-Doktorancka
„Prawa człowieka – perspektywa interdyscyplinarna”

23 – 24 kwietnia 2012 roku

Uniwersytet Warszawski, sala 200 (II piętro) w budynku Zarządu Samorządu Studentów UW – Mały Dziedziniec, Kampus Centralny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24

Patronaty honorowe:
Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz
Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW prof. Krzysztof Rączka
Dyrektor Instytutu Prawa Międzynarodowego WPiA UW prof. Zdzisław Galicki
Kierownik Zakładu Praw Człowieka WPiA UW prof. Mirosław Wyrzykowski
Wiceprzewodniczący Podkomisji Praw Człowieka Parlamentu Europejskiego Poseł do PE Andrzej Grzyb
Amnesty International
Polski Czerwony Krzyż
Fundacja Panoptykon
Stowarzyszenie Kongres Kobiet

Patronaty medialne:
Portal Spraw Zagranicznych
Edukacja Prawnicza
Radio Kampus
Magiel
Sedno
PDF

Ogólnopolska Konferencja Studencko-Doktorancka „Prawa człowieka – perspektywa interdyscyplinarna”, która odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2012 na Uniwersytecie Warszawskim, jest jednym z wydarzeń składających się na jubileusz 10-lecia Zespołu Prawa Międzynarodowego Ius Gentium. Jednocześnie jest ona kolejną edycją konferencji organizowanych przez koło. Poprzednie to: „Czy suwerenność jest passe?”,”Raphael Lemkin Crusader”,” Pojedynek o hegemonię w podwubiegunowym świecie”, „Prawo i polityka narkotykowa”.

Projekt ten ma niekonwencjonalny charakter – zakłada bowiem naukową konfrontację reprezentantów różnych ośrodków akademickich i przedstawicieli wielu dyscyplin badawczych. Prawa człowieka na gruncie uniwersyteckim to problematyka podejmowana przede wszystkim przez prawników. Jednak ich złożona natura, wielopłaszczyznowość i właśnie interdyscyplinarność wymaga zajęcia stanowiska także przez przedstawicieli takich dziedzin, jak np. stosunki międzynarodowe, filozofia, socjologia, politologia, ekonomia, antropologia, historia, teologia, studia orientalistyczne, studia regionalne, kulturoznawstwo czy nauki wojskowe.

Konferencja składać się będzie z dwóch części: pierwsza to panele studencko-doktoranckie; druga – to spotkania otwarte z wybitnymi teoretykami i praktykami praw człowieka. Zwieńczeniem projektu będzie wydanie publikacji pokonferencyjnej z artykułami naukowymi prelegentów.

Więcej szczegółów na http://www.iusgentium.wpia.uw.edu.pl/pliki/prawaczlowieka.php

Przejdź do treści