Uwolnij myślenie. Spotkania przyrodników z humanistami

9 Mar, 2011; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

Centrum Nauki Kopernik i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na drugie spotkanie humanistów z przyrodnikami w ramach cyklu ”Uwolnij myślenie: Umysł w mózgu czy mózg w umyśle, nauka na tropie świadomości”

Tym razem spojrzymy na fenomen ludzkiego umysłu z różnych perspektyw, postrzeganych jako bardzo od siebie oddalone. Czy neurobiologia, cybernetyka i filozofia mogą odnaleźć przestrzeń porozumienia?

W dyskusji udział wezmą prof. Włodzisław Duch, prof. Stanisław Judycki i prof. Leszek Kaczmarek. Moderatorem będzie red. Olga Woźniak.

Rozwój nauki pociąga za sobą problemy komunikacyjne i utrwala podziały między poszczególnymi dziedzinami wiedzy. Organizatorzy chcą zmierzyć się z tymi wyzwaniami współczesności. Celem projektu „Uwolnij myślenie” jest stworzenie przestrzeni do dyskusji ponad podziałami.

Zapraszamy do udziału w debacie, która, w naszym zamierzeniu ma stać się przyczynkiem do nowego, pozbawionego wzajemnych stereotypów spojrzenia na te gałęzie nauki.

Debata odbędzie się w czwartek 17 marca o godz. 19:00 w Centrum Nauki Kopernik (Warszawa, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20).
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej debat: http://www.uwolnijmyslenie.pl/