Zaproszenie na warsztaty edukacyjno-szkoleniowe Fundacji eFkropka: Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne

6 Paź, 2016; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

Szanowni Państwo,
Po raz kolejny Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne obejmują patronatem warsztaty organizowane przez Fundację eFkropka. Bazując na wcześniejszych wspólnych doświadczeniach warsztatowych z całą odpowiedzialnością polecamy Państwu i wspieramy inicjatywę warsztatów inicjowanych przez Ekspertów przez doświadczenie w ramach projektu: „Razem wbrew stereotypom”. Zapraszamy do udziału osoby, które jeszcze w warsztatach nie uczestniczyły.

Warsztaty odbędą się 20-go października w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4 w godzinach 11:00 – 14:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy dokonywane są pod adresem: https://warsztatfkropka.konfeo.com/pl/groups

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z: kparzuchowska@wp.pl – organizatorką wydarzenia z ramienia Fundacji eFkropka. Prosimy o nie przesyłanie informacji na niniejszy adres mailowy.

Planowane spotkanie nie jest dedykowane żadnej konkretnej grupie docelowej, nie wymaga zatem specjalnych kompetencji poza zachowaniem otwartej głowy, chęci do aktywnej pracy oraz szczerej postawy.

Niżej zamieszczamy kilka słów o Warsztacie.
Łączymy ukłony i zapraszamy,
Zespół OSF-P

CO: Warsztat usprawniający kompetencje w kontakcie z osobami chorymi psychicznie

KTO: Edukatorzy z Fundacji eF kropka.
Edukatorzy to osoby po kryzysie psychicznym, które zaczynają mówić „własnym głosem” i w swoim imieniu. Występują na konferencjach dla profesjonalistów i dzielą się swoim doświadczeniem, są obecni w instytucjach podejmujących decyzje na temat opieki psychiatrycznej w Polsce (Sejm, Rada Rozwoju przy Prezydencie Polski).

Wspólnie stworzyliśmy szkolenie w formie warsztatów dla urzędów, służby zdrowia, nauczycieli, policji kleru, mediów itp. Warsztaty te prowadzą osoby z doświadczeniem choroby psychicznej we współpracy z Fundacją eF kropka. Liczymy na zmianę wizerunku osób leczących się psychiatrycznie i na ich szerszą integrację społeczną.

JAK: Oferujemy różne ciekawe metody aktywizujące i wspomagające pracę indywidualną i grupową, m.in.: wykład, pracę na skojarzenia, odwoływanie się do własnych doświadczeń i przyswajanie nowej wiedzy w interesujący sposób. Zapewniamy opiekę merytoryczną eksperta przez edukację: psychiatry dr Joanny Krzyżanowskiej-Zbuckiej oraz wiedzę z pierwszej ręki ekspertów przez doświadczenie – osób po kryzysach psychicznych.

JAK DŁUGO: Szkolenie będzie trwało 3 godziny

KORZYŚCI:
1. Oferujemy przede wszystkim usprawnienie kontaktu i umiejętności komunikacyjnych z osobami chorującymi
2. Podpowiadamy jak radzić sobie w trudnych sytuacjach
3. Pokażemy dlaczego nie warto ulegać stereotypom
4. Uwrażliwiamy na tematykę osób chorych psychicznie
5. Pokażemy, że osoby chore psychicznie są dyskryminowane i ze często są to osoby z naszego bliskiego otoczenia, a także osoby znane ze świata, polityki i kultury.

Serdecznie zapraszamy na warsztat i mamy nadzieje ze przyniesie państwu wiele korzyści nie tylko w życiu zawodowym ale i codziennym.

Fundacja eFkropka
https://www.facebook.com/fundacjaefkropka/?fref=ts
http://www.ef.org.pl/


Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne
http://vosfplublin.wixsite.com/vosfplublin
https://www.facebook.com/otwarteseminariafilozoficznopsychiatryczne
https://www.facebook.com/events/619834344850567/


WARSZTAT WARSZAWSKI
Centrum Komunikacji Społecznej
Urząd m.st. Warszawy
oraz Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, pl. Konstytucji 4, 00-552 Warszawa