Co to jest Inkubator UW?

9 Mar, 2018; Aktualności Ogłoszenia

Czy wiesz:
– Co to jest Inkubator UW?
– Dlaczego warto do nas przyjść?
– Co możesz od nas dostać (zupełnie bezpłatnie)?
Jeśli nie – przyjdź na spotkanie i dowiedz się!
Jeśli wiesz – przyjdź i dowiedz się więcej!
– Na Uniwersytecie istnieje Inkubator UW (www.iuw.edu.pl), a jego oferta jest bezpłatna.
– Nasza idea jest prosta: jeśli chcesz działać w niemal dowolnym obszarze, na przykład biznesu, organizacji pozarządowych, przedsiębiorczości społecznej – możesz to zrobić ze wsparciem Inkubatora UW.
– Jak uzyskać wsparcie? Zarejestruj się na stronie www.iuw.edu.pl, a potem umów się z nami na spotkanie, podczas którego wspólnie ustalimy, jak możemy Ci pomóc.
– Oferta Inkubatora jest skierowana do wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników UW i absolwentów do dwóch lat po uzyskaniu dyplomu.
– Możesz skorzystać między innymi: z kilkudziesięciu warsztatów, spotkań z ekspertami, mentoringu oraz kilkudniowego wyjazdu, podczas którego rozwijane są pomysły uczestników na działania społeczne i biznesowe, a autor najwyżej ocenianego pomysłu otrzymuje 10 tysięcy złotych.
– Od tego roku intensywnie rozwijamy w Inkubatorze obszar wsparcia przedsiębiorczości społecznej na UW, od biznesów społecznych przez organizacje pozarządowe po działania nieformalnych grup.
– Co to jest przedsiębiorczość społeczna?
Jedna z użytecznych definicji brzmi: „to działalność o celach głównie społecznych, której zyski w założeniu są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę, a nie w celu maksymalizacji zysku lub zwiększenia dochodu udziałowców czy też właścicieli.” (za: www.ekonomiaspoleczna.pl)
Podczas spotkania z przyjemnością odpowiem również na Twoje pytania.
Wojciech Lasota
Inkubator UW