Zaproszenie na warsztaty towarzyszące konferencji „Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices”

6 Kwi, 2018; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność poinformować, że pod tym adresem dostępny jest już program konferencji Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices. Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2018 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. W konferencji można wziąć udział jako słuchacz, w tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny pod tym adresem.
Konferencji będą także towarzyszyć dwa warsztaty, poświęcone odpowiednio prawnym i technicznym aspektom udostępniania oraz wykorzystywania w badaniach naukowych cyfrowych zbiorów dziedzictwa. Warsztaty odbędą się 20 kwietnia 2018 w siedzibach Laboratorium Cyfrowego Humanistyki UW oraz Muzeum Historii Polski, a rejestracja na nie potrwa do 15 kwietnia 2018. Szczegółowe informacje oraz formularze rekrutacyjne znaleźć można pod tym linkiem.
Przesyłamy także informację o prowadzonym obecnie w ramach projektu DESIR badaniu ankietowym, które ma na celu ocenę poziomu zaufania do infrastruktury DARIAH wśród jej obecnych i potencjalnych użytkowników. Do wypełnienia ankiety zachęcamy zarówno osoby, które już prowadzą badania z zakresu cyfrowej humanistyki, jak i te, które dopiero planują rozpoczęcie takich działań. Ankieta dostępna jest pod tym adresem.
Aleksandra Tokarska-Trzaskowska
Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW || Digital Humanities Lab UW

http://www.lach.edu.pl/
aleksandra.tokarska@uw.edu.pl
+48 22 554 35 98 || +48 792 628 667