Erasmus – Mobilność Edukacyjna Nauczycieli

29 Paź, 2018; Aktualności Konkursy Ogłoszenia

Szanowni Państwo,

Biuro Współpracy z Zagranicą ogłosiło zasady kwalifikacji nauczycieli akademickich na wyjazdy w celach prowadzenia zajęć w ramach programu Erasmus Plus. W związku z tym chciałem zaprosić Państwa do składnia wniosków.Wyjazdy takie umożliwiają odwiedzenie uczelni partnerskiej z krótkim cyklem wykładów. Obecnie umowa obejmuje 22 ośrodki w całej Europie.

W załączniku mogą Państwo znaleźć:

1/ Ogłoszenie o procedurze i kryteriach kwalifikacji nauczycieli akademickich,
2/ Taryfikator,
3/ Listę uczelni partnerskich (na te uczelnie można wyjeżdżać w ramach umów dwustronnych) [Uwaga: lista ta może zostać rozszerzona w najbliższym miesiącu  o Split, Rzym oraz Ołumuniec – proszę o kontakt, jeśli są to ośrodki, które mogą Państwa zainteresować].
4/ Szablon tzw. Staff Mobility Agreement/Indywidualnego Programu Nauczania.

5/ Informator „Krok po kroku”

Procedura zgłaszania chęci wyjazdu wygląda w sposób następujący:

1/ Kontaktują się Państwo z uczelnią partnerską, na którą chcieliby Państwo pojechać i w porozumieniu z nią wypełniają Państwo Staff Mobility Agreement,

2/ Skan, kopię lub oryginał Staff Mobility Agreement podpisanego i podstemplowanego przez uczelnię partnerską przekazują Państwo do mnie (pocztą elektroniczną na adres: taci@uw.edu.pl lub poprzez wrzucenie do skrzynki korespondencyjnej w instytucie) do dnia 4 listopada 2018 r.

W razie jakichkolwiek pytań (np. dotyczących kontaktu z konkretną uczelnią partnerską, służę tu pomocą) proszę o kontakt pocztą elektroniczną.

z poważaniem,

Tadeusz Ciecierski

(koordynator ds. programu Erasmus w IF UW)

TARYFIKATOR 2018/2019

Indywidualny program nauczania 2018/2019

PROCEDURA I KRYTERIA KWALIFIKACJI, ORGANIZACJA ORAZ ZASADY FINANSOWANIA WYJAZDÓW NAUCZYCIELI AKADEMICKICH W CELU A) PROWADZENIA ZAJĘĆ (STA)* B) PROWADZENIA ZAJĘĆ ORAZ UCZESTNICZENIA W SZKOLENIU (STA+STT)

Procedura krok po kroku

Kraje partnerskie dla nauczycieli akademickich