Seminarium Machiny Myśli: „Myśl nomadyczna. Wprowadzenie do filozofii Deleuze’a (i Guattariego)”

25 Wrz, 2015; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

Seminarium Machiny Myśli
Myśl nomadyczna. Wprowadzenie do filozofii Deleuze’a (i Guattariego)

8 października 2015, 17:00-20:00, sala 209 w Instytucie Filozofii UW

Uprzejmie informujemy, że Machina Myśli organizuje w tym roku seminarium poświęcone filozofii Gillesa Deleuze’a i Félixa Guattariego. Spotkania zostaną podzielone na dwa bloki. Pierwszy będzie stanowił wprowadzenie do myśli Deleuze’a i podejmował przede wszystkim takie tematy jak krytyka dogmatycznego obrazu myśli oraz ontologia (post)strukturalistyczna. Drugi skupi się zaś na analizie tekstów pisanych wspólnie przez Deleuze’a i Guattariego, ze szczególnym uwzględnieniem Mille plateaux.

Szczegółowe informacje oraz sylabus można znaleźć pod tym adresem:
https://machinamysli.wordpress.com/2015/09/23/seminarium-machiny-mysli-mysl-nomadyczna-wprowadzenie-do-filozofii-deleuzea-i-guattariego/

Do udziału w naszym seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych: zarówno studentów filozofii różnych lat, studentów innych kierunków jak i nie-studentów. Ponieważ pragniemy stworzyć przestrzeń dla nieskrępowanej wymiany myśli oraz aktywnej i zaangażowanej pracy intelektualnej, informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt na adres: machinamysli@gmail.com – tam udzielimy wszelkich szczegółowych informacji.

Serdecznie zapraszamy,
Redakcja Machiny Myśli