VII Jesienna Konferencja Logiki pt. „Logika a język (nauki o języku)”, 19.11.2015, KUL

25 Wrz, 2015; Aktualności Konferencje Ogłoszenia

Szanowni Państwo,
Katedra Logiki KUL organizuje w dniu 19 listopada 2015 r. (czwartek) w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie VII Jesienną Konferencję Logiki Logika a język (nauki o języku). Celem konferencji jest spojrzenie na dwie grupy problemów: pierwszy to problem użyteczności logiki (systemów logiki, metod stosowanych w logice, rezultatów badawczych) dla analizy językowej aktywności człowieka i reprezentacji wiedzy, drugi zaś dotyczy roli, jaką odgrywają analizy językoznawcze w tworzeniu i uzasadnianiu konstrukcji logicznych.

Streszczenia referatów (czas referatu z dyskusją max. 30 min.) należy nadsyłać na adres lechmar@kul.lublin.pl w terminie do dnia 10 listopada 2015 roku. Termin ogłoszenia informacji o akceptacji referatu: 12 listopada 2015 roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Referaty z konferencji mogą być opublikowane (po przejściu procedury recenzyjnej) w Rocznikach Filozoficznych. Wszelkie zapytania na temat konferencji można kierować na adres: Dr hab. Marek Lechniak, Katedra Logiki KUL, Marek Lechniak@kul.pl

Dr hab. Marek Lechniak
Dyrektor Instytutu Filozofii
Wydział Filozofii KUL