Zaproszenie do konkursu „Tsinghua-Santander World Challenges” dla studentow i doktorantow UW

25 Mar, 2016; Aktualności Konkursy Ogłoszenia

W porozumieniu z Panią Rektor Anną Gizą, zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w konkursie “Tsinghua-Santander World Challenges of the 21st Century Program“. Konkurs jest organizowany przez najlepszą uczelnię wyższą w Chinach – Uniwersytet Tsinghua we współpracy z firmą Intel oraz Santander Universidades, który zaprosił do udziału również Uniwersytet Warszawski. Szczegóły konkursu zostały opisane w dokumentach poniżej:
1. Santander Tsinghua – Innovation. Participation bases 2016 (pełny harmonogram konkursu, szczegółowe zasady oraz link do formularza aplikacyjnego)
2. Santander Tsinghua – Innovation 2016

W konkursie wezmą udział interdyscyplinarne, kilkuosobowe zespoły (od 2 do 4 osób), składające się ze studentów (również doktorantów). Pierwszym zadaniem zespołów będzie złożenie aplikacji określającej problem badawczy wraz z trzyminutowym video za pośrednictwem strony internetowej (www.thu-san-world-challenges.com) do 11 kwietnia 2016.

Uniwersytet Warszawski, jako uczelnia kształcąca w niemal wszystkich dziedzinach wiedzy oraz oferująca wysoki poziom nauczania, jest w szczególny sposób predestynowana do udziału w konkursie. Chociaż jego tematyka „Innovation makes the world better – urban sustainability” skłania do zwrócenia szczególnej uwagi na kierunki ścisłe, przyrodnicze oraz techniczne, organizatorzy podkreślają, że współczesna nauka wymaga interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania praktycznych problemów współczesnego społeczeństwa. Nagrodzone zostaną najlepsze propozycje innowacyjnych rozwiązań technologicznych związanych z tematem konkursu. Laureaci będą mogli wziąć udział w międzynarodowym warsztacie (15-26.08.2016) oraz odbyć podróż po Chinach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 30.03.2016 (środa) w sali konferencyjnej DELabu (BUW, 1 piętro) o godzinie 16.00-18.00. Prosimy o e-mailowe potwierdzenie obecności na spotkaniu na adres bwr@uw.edu.pl (do 29.03.16 do godz. 12.00). W przypadku dużej liczby osób zainteresowanych spotkaniem zaproponujemy Państwu inną salę. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z p. Ewą Szkop, ewa.szkop@adm.uw.edu.pl z Biura ds. Wspomagania Rozwoju UW.

Zespół BWR
Ewa Szkop
Magdalena Kocik
Dominik Wasilewski
Wojciech Lasota